Jesteś tutaj:

Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021 (NSP 2021)

Szanowni Państwo,

do 30 września br. na terenie całego kraju przeprowadzany jest Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021 (NSP 2021). Udział w spisie jest obowiązkowy. Podstawą prawną tego badania jest ustawa z dnia 9 sierpnia 2019 r. o narodowym spisie powszechnym ludności i mieszkań w 2021 r.

Podstawową i obowiązkową formą udziału w NSP 2021 jest samospis internetowy. Metoda uzupełniająca to spis przez telefon – na infolinii spisowej (tel. nr 22 279 99 99) oraz wywiad z rachmistrzem.

Rachmistrzowie dzwonią z numeru telefonu 22 828 88 88 lub 22 279 99 99. Każdy rachmistrz spisowy posiada oficjalny identyfikator wydany przez Wojewódzkie Biuro Spisowe w Szczecinie. Istnieje możliwość sprawdzenia rachmistrza spisowego za pośrednictwem infolinii lub aplikacji https://rachmistrz.stat.gov.pl.

Zachęcamy do samodzielnego spisania się poprzez formularz internetowy. Najlepiej nie odkładać obowiązku spisowego do ostatniej chwili. Dzięki formularzowi internetowemu można spisać się w dowolnym miejscu i czasie. Osoby, które dokonały  samospisu internetowego mogą wziąć udział w loterii spisowej. Więcej informacji dot. loterii na stronie internetowej: https://loteria.spis.gov.pl/.

Formularz spisowy oraz wszystkie najważniejsze informacje o spisie dostępne są na oficjalnej stronie internetowej NSP 2021: https://spis.gov.pl/.

Dla osób, które nie posiadają możliwości technicznych do wypełnienia formularza spisowego w domu, dostępne jest w Urzędzie  Miejskim w Gościnie stanowisko do przeprowadzenia samospisu. W razie potrzeby członkowie Gminnego Biura Spisowego w Gościnie zapewniają niezbędną pomoc przy dokonywaniu samospisu.

W razie pytań dot. NSP 2021 pomocą służą członkowie Gminnego Biura Spisowego w Gościnie (nr tel. 94 35 13 375).

Video

Linki

 
 
 
 
                           
                  
 
         
 
                   

                 
                 
  
 
 

Punkty Przedszkolne

Gościńskie Centrum Sportu

Dom Kultury w Gościnie na FB

Dom Kultury w Gościnie